Starlink Aviation High Speed Satellite Internet Kit for Aircraft
calcActive())">
This is the fastest satellite internet device available with streaming speeds up to 100Mbps! Power source required.
In stock
- ماركة:
- STARLINK
- نموذج:
- HIGH SPEED INTERNET KIT FOR AIRCRAFT
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 7-14 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Starlink-Aviation-High-Speed-Kit
Starlink Maritime High Performance Satellite Kit Terminal for Boats
How to Setup and Install your Starlink Kit
Specifications
| نموذج | HIGH SPEED INTERNET KIT FOR AIRCRAFT |
|---|---|
| نوع المنتج | الإنترنت عبر الأقمار الصناعية |
| منطقة الاستخدام | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| ماركة | STARLINK |
| شبكة | STARLINK |
| نوع الاستخدام | AVIATION |
| نوع الملحقات | TERMINAL |
| درجة حرارة التشغيل | -30ºC to 55ºC (-22°F to 131°F) |
| اللغات المدعومة | ENGLISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 54 (TERMINAL), IP 56 (ANTENNA) |
| تكرار | Ka BAND, Ku BAND |
| الشهادات | FCC |
| كوكبة | أكثر من 5000 قمر صناعي |
| طول | 575 mm |
| عرض | 575 mm |
| عمق | 41 mm |
| وزن | 5.9 kg (13 lbs) without Cable; 6.7 kg (15 lbs) with 8 m (26.2 ft) Cable |
What's included
Write a Review