Cobham SATCOM BGAN Explorer 710 Land Draagbare Satelliet Internet Terminal (403720B-00505)
In stock
- BRAND:
- COBHAM
- MODEL:
- EXPLORER 710
- DEEL #:
- 403720B-00506
- ORIGIN:
- Kambodja
- Warranty:
- 12 MAANDE
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Thrane-BGAN-Explorer-710
Cobham BGAN Explorer 710 Land Draagbare Satelliet Internet Terminal
Kompak en liggewig met verbeterde funksionaliteit
Die EXPLORER 710 is die wêreld se kleinste klas 1-terminaal en is die eerste wat toegang tot die BGAN HDR-diens (hoë datatempo) kan verkry. Die terminaal kom met verbeterde funksionaliteit, insluitend 'n ingeboude bindingsvermoë wat u stroomkoerse sal verdubbel.
Een van sy nuwe en opwindende kenmerke sal gebruikers toelaat om hul eie slimfoontoestelle te koppel sodat jy datakonnektiwiteit stemoproepe kan aktiveer. Ander kenmerke sluit in 'n USB-gasheerkoppelvlak, warm-omruilbare batterye, 'n maklik-om-te gebruik LED-skerm en veelvuldige koppelvlakke om 'n wye reeks toepassings te ondersteun.
Die nuwe EXPLORER 710 BGAN-terminaal is gereed om 'n nuwe era van hoëspoed ultra-draagbare satellietstroom vir uitsaai- en ander IP-gebaseerde industrietoepassings in te lei.
EXPLORER 710 bied stroomsnelheid van meer as 650 kbps uit die boks wanneer die nuwe hoë datatempo-stroomdiens gebruik word wat in Q3 vanjaar deur Inmarsat bekendgestel sal word. EXPLORER 710, wat in September 2013 beskikbaar is, maak die vinnigste videostroom op aanvraag via satelliet moontlik met gewaarborgde QoS.
As die wêreld se kleinste en ligste Klas 1 BGAN-terminaal en die eerste platform wat gebruik maak van nuwe hoë datatempo-stroming as standaard, is die EXPLORER 710 geposisioneer om uitsaaiers te ondersteun in die verbetering van die gehalte van mobiele buite-uitsaaiwese.
"Met EXPLORER 710 het ons die mees gevorderde en kleinste Klas 1-terminaal tot nog toe ontwikkel," sê Walther Thygesen, hoof van Cobham SATCOM. "Ons is trots daarop dat die eerste EXPLORER wat volledig onder Cobham SATCOM ontwikkel is, so 'n beduidende prestasie-hupstoot vir gebruikers bied."
Die voortsetting van die tradisie van tegnologieleierskap het begin toe die EXPLORER-span (toe as deel van Thrane & Thrane) sy eerste BGAN-terminaal in 2005 bekend gestel het, bevat EXPLORER 710 ook verskeie gevorderde nuwe kenmerke, insluitend die vermoë om die seine van verskeie terminale via Ethernet en bereik IP-stroomtempo van 1 Mbps of selfs hoër.
EXPLORER 710 stel ook slimfoontoepassings bekend aan die wêreld van BGAN-konnektiwiteit, wat gebruikers in staat stel om hul eie toestelle vir stemoproepe en konnektiwiteit te koppel. Ander kenmerke sluit in 'n groot LED-skerm, wat opstelling en konfigurasie vergemaklik sonder om aan 'n rekenaar, slimfoon of tablet gekoppel te word.
| Vervaardiger | Cobham SATCOM |
| Gewig | 3,5 kg (insluitend battery) Antenne 1,9 kg, Transceiver 1,6 kg |
| Stroom IP | BGAN HDR ondersteun 'n portefeulje van vier-kanaalstroomkoerse met sy volle kanaalopsie wat na verwagting ongeveer 650 kbps sal lewer. |
| ISDN | 64 kbps via RJ-45 |
| Stem | Via RJ-11 of 3.1kHz oudio |
| Data-koppelvlakke | Ethernet, USB-gasheerkoppelvlak, transceiver / antenna-koppelvlak, BGAN SIM-kaartgleuf, WLAN 802.11b, LAN |
| Ingangbeskerming | Transceiver: IP52 / Antenna IP66 |
Specifications
| MODEL | EXPLORER 710 |
|---|---|
| DEEL # | 403720B-00506 |
| GPU | 200 TOPS |
| PRODUK TIPE | SATELLIET INTERNET |
| GEBRUIK AREA | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| BRAND | COBHAM |
| NETWERK | INMARSAT |
| DIENS | INMARSAT BGAN |
| GEBRUIK TIPE | PORTABLE |
| TYPE BYKOMS | TERMINAL |
| WERKSTEMPERATUUR | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40°C to 80°C (-40°F to 176°F) |
| OTHER DATA INTERFACES | 2X ETHERNET, USB, WI-FI |
| DATA SPOED | UP TO 492 kbps (SEND / RECEIVE) |
| STREAMING IP | 32 kbps, 64 kbps, 128 kbps, 176 kbps, 256 kbps, BGAN X-STREAM, BGAN HDR UP TO 650 kbps |
| INGRESS PROTECTION | IP 52 (TRANSCEIVER), IP 66 (ANTENNA) |
| FREKWENSIE | L BAND (1-2 GHz) |
| KENMERKE | INTERNET |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| KONSTELLASIE | 3 SATELLIETE |
| LENGTE | 279 mm |
| BREEDTE | 332 mm |
| DIEPTE | 52 mm |
| GEWIG | 3.5 kg (7.7 oz) |
What's included
EXPLORER 710 Transceiver & Antenna
herlaaibare litiumioonbattery
Antenna kabel
2m ISDN/LAN-kabel
115/230VAC kragtoevoer
Vinnige begingids
Inmarsat BGAN-dekkingskaart

Hierdie kaart beeld Inmarsat se verwagtinge van dekking uit na die kommersiële bekendstelling van Inmarsat se vierde L-Band-streek. Dit verteenwoordig nie 'n waarborg van diens nie. Die beskikbaarheid van diens aan die rand van dekkingsgebiede wissel na gelang van verskeie toestande.