Iridium 9603N SBD Transceiver
In stock
- BRAND:
- IRIDIUM
- MODEL:
- 9603N
- DEEL #:
- SBDN9603E
- ORIGIN:
- Thailand
- Warranty:
- 12 MAANDE
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 2-3 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Iridium-9603N-SBD-Transceiver
- Buy 5 for USD 197,01 each and save 1%
- Buy 20 for USD 195,02 each and save 2%
- Buy 50 for USD 193,03 each and save 3%
- Buy 100 for USD 189,05 each and save 5%
Iridium 9603N SBD Transceiver
'n Omwenteling in skaal, die kompakte Iridium 9603N is die wêreld se kleinste kommersieel beskikbare tweerigting-satellietdata-ontvanger, ontwerp vir toepassings waar ruimte min is en konneksie krities is.
Een-vierde van die volume en die helfte van die voetspoor van die Iridium 9602, die innoverende Iridium 9603-senderontvanger kombineer die globale dekking van die Iridium-satellietkonstellasie met die lae latensie van die Iridium Short Burst Data Service om hoogs betroubare satellietkommunikasie van pool tot pool te verskaf.
Met die kleinste vormfaktor van enige kommersiële satelliet-ontvanger wat vandag beskikbaar is, is die Iridium 9603 ideaal vir ruimtebeperkte toepassings, insluitend monitering, opsporing en alarmstelsels. Dit is ook hoogs bekostigbaar en kos net effens meer as die vorige generasie Iridium 9602.
Deur tweerigtingkommunikasie op 'n merkwaardige skaal te lewer, brei die Iridium 9603-senderontvanger die Iridium-gekoppelde gebruikersbasis wêreldwyd verder uit.
Omgewingsspesifikasies
Bedryfstemperatuurreeks: -40ºC tot +85ºC
Bedryfshumiditeitsbereik: _ 75% RH
Bergingstemperatuurreeks: -40ºC tot +85ºC
Berging Humiditeit Reeks: _ 93 % RH
RF-koppelvlak
Frekwensiereeks: 1616 MHz tot 1626,5 MHz
Dupleksmetode: TDD (Time Domain Duplex)
Inset-/uitsetimpedansie: 50 ohm
Multipleksmetode: TDMA/FDMA
GS-kraginvoer
Toevoer Insetspanning Reeks: 5.0V +/- .5V DC
Toevoer Insetspanning Ripple: <40mV pp
Idle stroom (piek): 156mA
Idle Stroom (Gemiddeld): 34mA
Uitsaaistroom (Gemiddeld): 145mA
Transmissiestroom (piek): 1,3A
Ontvang stroom (gemiddeld): 39mA
Ontvang stroom (piek): 156mA
SBD Boodskapoordrag – Gemiddelde stroom: 158mA
SBD Boodskapoordrag – Gemiddelde krag: <= 0,8 W
Specifications
| MODEL | 9603N |
|---|---|
| DEEL # | SBDN9603E |
| PRODUK TIPE | SATELLITE M2M |
| GEBRUIK AREA | 100% GLOBAL |
| BRAND | IRIDIUM |
| NETWERK | IRIDIUM |
| DIENS | IRIDIUM SBD |
| GEBRUIK TIPE | MARITIEM, VOERTUIG |
| POWER REQUIREMENTS | +5 V +/- 0.5 V |
| WERKSTEMPERATUUR | -40ºC to 85ºC (-40ºF to 185ºF) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40ºC to 85ºC (-40ºF to 185ºF) |
| FREKWENSIE | L BAND (1-2 GHz) |
| APPLICATIONS | ENVIRONMENT & SAFETY MONITORING, FLEET MANAGEMENT, PERSONNEL & ASSET TRACKING, REMOTE AUTOMATION & CONTROL |
| SERTIFIKASIES | CE COMPLIANCE, FCC |
| KONSTELLASIE | 66 SATELLIETE |
| LENGTE | 31.5 mm |
| BREEDTE | 29.6 mm |
| DIEPTE | 8.1 mm |
| GEWIG | 11.4 gr |
Feature
Features
- Single header connector for Power & On/Off Control
- RS232 Interface (Simple AT command interface)
- Network Available
- Light weight (11.4 grams)
- Small single board transceiver (34.5mm X 29.6mm X 8.1mm)
- Iridium Short Burst Data service
- Mobile originated messages up to 340 bytes
- Mobile terminated messages up to 270 bytes
- Low, uniform global latency (less than 1 minute)
- Coverage in areas not serviced by cellular
Iridium Global Dekking Kaart

Iridium is die enigste verskaffer van werklik globale satellietstem- en data-oplossings met volledige dekking van die aarde (insluitend oseane, lugweë en poolstreke). Iridium-fone lewer noodsaaklike kommunikasiedienste na en van afgeleë gebiede waar geen ander vorm van kommunikasie beskikbaar is nie.