Beam PotsDOCK Extreme Dockningsstation för Iridium 9575 (EXTRMPD)
In stock
- BRAND:
- BEAM
- MFANO:
- POTSDOCK EXTREME
- SEHEMU #:
- EXTRMPD
- ORIGIN:
- Uchina
- Warranty:
- 24 MONTHS
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 7-14 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Beam-PotsDOCK-Extreme-Iridium
PotsDOCK stöder också användningen av en valfri kompakt BEAM Privacy Handset som kan fästas bredvid PotsDOCK för ökad bekvämlighet om så krävs.
Dockan har telefonladdning, en USB-anslutning för datakoppling, integrerad antenn, data- och strömanslutning vilket gör det möjligt att hålla alla antennkablar och ström permanent anslutna till dockan så att den är redo att användas när som helst.
PotsDOCK Extreme CRADLE
. Håller Iridium Extreme-handseten säkert
. Robust design och konstruktion
. Laddar Iridium Extreme-handseten redo för användning
. Integrerad antennanslutning, Iridium & GPS
. USB-anslutning
POTS/RJ11
. Stöder standard trådlösa & kabelanslutna telefoner (5 REN)
. POTS-telefon kan köras 600m (2000 ft) från enheten
. Lätt att integrera i PBX-system
. Ringsignaler, upptagna & uppringningstoner
. Överlägsen röstkvalitet
. Samtalsnummerbehandling och snabbuppringning
SPÅRNING
. Utlösning av Snabb GPS
. Gränssnitt till BEAM:s MyBuddy Extreme
PANIK/LARM
. Gränssnitt till BEAM:s MyBuddy Platsbaserade webbapplikation
. Valfri extern larmknappanslutning
INTEGRERAD BLUETOOTH
. Bluetooth inbyggd i dockningsenheten
. Bluetooth handsfree röstanslutning
INBYGGD RINGARE
. Inbyggd ringare för förbättrad ringsignalindikation
RÖST, DATA, SMS, SBD
. Stöder alla Iridium röst-, data-, SMS & SBD-tjänster
. Tillgång till förbetalda, efterbetalda & besättningssamtal
PRIVAT HANDSET
. Stöder valfri BEAM Privacy-handset
. Automatisk svar när den tas ut ur koppen
INSTALLATION
. Stöder 9 - 32V DC strömingång
. Flexibel installation via universell montering
. Levereras med 100 - 240V AC-paket inkluderat
KVALITET
. Professionell industriell design
. 2 års ersättningsgaranti för sinnesro
. 100% fabriks testad
. Fullt certifierad, Iridium, RoHS, CE, AS/EN60950
Specifications
| MFANO | POTSDOCK EXTREME |
|---|---|
| SEHEMU # | EXTRMPD |
| AINA YA BIDHAA | SIMU YA SATELLITE |
| BRAND | BEAM |
| MTANDAO | IRIDIUM |
| TUMIA AINA | FIXED, MARITIME, GARI |
| AINA YA AINA | DOCKING STATION |
| JOTO LA UENDESHAJI | -20°C to 70°C (-4°F to 158°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -30°C to 85°C (-22°F to 185°F) |
| MARA KWA MARA | L BAND (1-2 GHz) |
| COMPATIBLE WITH | IRIDIUM 9575 EXTREME |
| VIPENGELE | PHONE, TEXT MESSAGING, GPS, SOS, BLUETOOTH |
| VYETI | IRIDIUM CERTIFIED, EMC COMPLIANCE, RoHS, WEE, FLAME RETARDANT, SAFETY - SELV, ATMOSPHERIC PROTECTION |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85177900 |
| HEIGHT | 212 mm (8,35 pouces) |
| UPANA | 82.2 mm (3.24 tum) |
| KINA | 75,9 mm (2,99 pouces) |
| UZITO | 0,45 kg (1 livre) |
Feature
Beam PotsDOCK Extreme Funktioner:
• Slim line kompakt installation
• Integrerad Bluetooth-anslutning
• POTS/RJ11-gränssnitt, kabeldragning upp till 600m/2000ft
• Röst, SMS, SBD och kretskopplad data kapabel
• Spårning och SOS (via 9575-handset)
• USB datagränssnitt
• Tillbehör/Startsensor
• 9-32V DC strömförsörjning
• AC-kontaktpaket ingår 110/240 ingång
• Iridium och GPS-kontakter
• PABX-kompatibel (analog)
• 2 års reparations- eller ersättningsgaranti
What's included
Beam PotsDOCK Extreme Box Innehåll:
PotsDOCK Extreme
AC/DC Strömadapter
DC Strömkabel/Säkringskit
Universell Monteringsfäste (RAM)
Användarmanual
Snabbstartsguide