Beam IntelliDOCK 9555 - Bluetooth Dockningsstation (9555ID)
In stock
- BRAND:
- BEAM
- SEHEMU #:
- 9555ID
- ORIGIN:
- Uchina
- Warranty:
- 24 MONTHS
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Beam-IntelliDOCK-9555-Docking
Iridium 9555-handseten passar säkert i IntelliDOCK, som har inbyggd Bluetooth, USB-dataport, inbyggd ringsignal, telefonladdning och integrerad antenn, datakoppling och strömkoppling, vilket gör det möjligt att hålla alla antennkablar och ström permanent anslutna till dockningsstationen, redo för användning. Iridium 9555-handseten sätts enkelt in och tas bort med ett knapptryck på toppen av IntelliDOCK, vilket gör det mycket enkelt att ta bort 9555 när som helst med vetskapen om att den alltid kommer att vara fulladdad.
IntelliDOCK stöder också användning av en valfri kompakt Beam Privacy Handset som kan placeras bredvid IntelliDOCK för ökad bekvämlighet om så önskas.
Specifications
| SEHEMU # | 9555ID |
|---|---|
| AINA YA BIDHAA | SIMU YA SATELLITE |
| ENEO LA MATUMIZI | 100% GLOBAL |
| BRAND | BEAM |
| MTANDAO | IRIDIUM |
| HUDUMA | IRIDIUM VOICE |
| TUMIA AINA | FIXED, MARITIME, GARI |
| AINA YA AINA | DOCKING STATION |
| JOTO LA UENDESHAJI | -30°C to 70°C (-22°F to 158°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40ºC to 85ºC (-40ºF to 185ºF) |
| COMPATIBLE WITH | IRIDIUM 9555 |
| VIPENGELE | PHONE, NARROWBAND, BLUETOOTH |
| VYETI | IRIDIUM CERTIFIED, RoHS, C-TICK |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85177900 |
| NYOTA | 66 SAETELI |
| LENGTH | 20 cm (7.9") |
| UPANA | ["7,5 cm (3\")"] |
| KINA | 6.5 cm (2.6") |
| UZITO | 0.32 kg (1.3 lb) |
Feature
Beam IntelliDOCK 9555 - Bluetooth Dockningsstation (9555ID)
INTELLIDOCK HÅLLARE
• Håller 9555-handset säkert
• Robust design och konstruktion
• Laddar 9555-handset redo för användning
• Integrerad antennanslutning
• Handset alltid laddad och redo för användning
INTEGRERAD BLUETOOTH®
• Bluetooth® inbyggd i hållaren
• Stöder Bluetooth® rösttillbehör
• Bekväm handsfree-samtal
INBYGGD RINGKLOCKA
• Inbyggd ringklocka för förbättrad ringsignal RÖST, DATA, SMS, SBD
• Stöder alla Iridium röst-, data-, SMS- och SBD-tjänster
• Tillgång till förbetalda, efterbetalda & besättningssamtal
• Bluetooth® & USB datakoppling
INTEGRITETSHANDSET
• Stöder valfritt Beam integritetshandset
• Automatisk avkänning av svar/avslutning intelligens
INSTALLATION
• Stöder 9 - 32V DC strömingång
• Flexibel installation via universell montering, även lämplig för väggmontering
• Valfri 110 - 240V AC kontaktpaket tillgänglig
KVALITET
• Professionell industriell design
• 2 års trygghet, ersättningsgaranti
• 100% fabriks testad
• Fullt certifierad, Iridium godkänd, RoHS, CE, IEC60945
What's included
I lådan:
Beam IntelliDOCK 9555
Ram-mount stålmonteringsfäste
Gränssnitt & strömkablar
Användarmanual
Installationsmanual