Beam IsatDock2 LITE Dockningsstation för Inmarsat IsatPhone 2 (ISD2Lite)
In stock
- BRAND:
- BEAM
- MFANO:
- ISATDOCK 2 LITE
- SEHEMU #:
- ISD2Lite
- ORIGIN:
- Uchina
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Beam-Inmarsat-IsatPhone-2-Lite
Beam IsatDock2 LITE Dockningsstation för Inmarsat IsatPhone 2 (ISD2 LITE)
Beam IsatDock2 LITE för Inmarsats IsatPhone 2 möjliggör en semi-permanent installation på en mängd olika applikationer där enkel åtkomst till standard röst- och datatjänster krävs för land- och sjöapplikationer. IsatDock LITE gör det möjligt för IsatPhone 2 att alltid vara på och redo att ta emot inkommande samtal, som kan besvaras via en Bluetooth-tillbehör eller den valfria sekretesshandseten. Medan handseten är dockad är Assistansknappen, Personlig Larm och Spårningsfunktionalitet av IsatPhone 2 fortfarande fullt funktionell. IsatPhone 2-handseten passar säkert i dockan, dess funktioner inkluderar telefonladdning, USB-dataport, inbyggd ringsignal och möjliggör att antenn och ström kan vara permanent anslutna till dockan, redo för användning. IsatPhone 2-handseten sätts enkelt in och tas bort med ett tryck på en knapp på toppen av dockan, vilket gör det mycket enkelt att använda bortom dockan när det behövs.
Specifications
| MFANO | ISATDOCK 2 LITE |
|---|---|
| SEHEMU # | ISD2Lite |
| AINA YA BIDHAA | SIMU YA SATELLITE |
| BRAND | BEAM |
| MTANDAO | INMARSAT |
| HUDUMA | INMARSAT VOICE |
| TUMIA AINA | MARITIME, GARI |
| AINA YA AINA | DOCKING STATION |
| STORAGE TEMPERATURE | -20°C to 70°C (-4°F to 158°F) |
| COMPATIBLE WITH | ISATPHONE 2 |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85177900 |
| LENGTH | 99 mm |
| UPANA | 76 mm |
| KINA | 299 mm |
| UZITO | 560 grams |